Wpisz interesującą Cię frazę:
SzukajMarek "Siurawa" Szurawski

Marek Szurawski dziennikarz, żeglarz i marynista współtwórca polskiego ruchu szantowego, założyciel i członek grupy szantowej Stare Dzwony (obchodzącej w 2002 r. XX - lecie istnienia), od której zaczęła się moda na profesjonalne śpiewanie szant w Polsce. Sam i z przyjaciółmi z zespołu nagrał cztery kasety i pięć płyt kompaktowych z polskimi wersjami klasycznych szant i pieśni morskich, wiele z nich uu1.jpgwłasnego tłumaczenia i autorstwa. Laureat prestiżowej nagrody "Rejs Roku" 2002 (wraz z zespołem), przyznawanej co roku przez tygodnik "Głos Wybrzeża", nagrody specjalnej za wieloletnie propagowanie żeglarstwa i kultury morskiej na polu muzycznym i estradowym. Znawca historii wielkich żagli, tradycji, obyczajowości i dziedzictwa kulturowego ludzi morza. W nielicznym gronie w kraju specjalista od gry na koncertinie i kościach, oryginalnych instrumentach dawnego pokładu. Przez ponad 10 lat kierownik artystyczny Międzynarodowego Festiwalu "Shanties" w Krakowie, uczestnik wszystkich liczących się festiwali i spotkań szantowych na świecie. Na co dzień prowadzi firmę "Kliper", produkującą programy radiowe, działa w założonej przez siebie Fundacji Kultura Morska (www.fkm.com.pl). Współtwórca Warsztatów Marynistycznych, propagujących wychowawczą rolę morza wśród dzieci i młodzieży, współautor licznych programów radiowych i telewizyjnych o tematyce morskiej. Autor cotygodniowych audycji "Razem bracia, do lin!", adresowanych do miłośników morza i żagli, emitowanych przez kilkanaście rozgłośni krajowych. Do stycznia 2008 r. nagrał 650 półgodzinnych odcinków tej audycji, jedynej tego typu w historii polskiego eteru. W listopadzie 2004 audycja zdobyła uu.jpgnagrodę specjalną w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i audycji morskich Bałtyk 2004, organizowanym przez Polskie Radio Koszalin S.A. Autor książek "Razem bracia do lin!", "Stan Hugill. Ostatni Szantymen" i "Szanty i Szantymeni", autor licznych artykułów w miesięcznikach "Żagle" , "Morze" i "Rejs". Laureat nagrody im. Leonida Teligi. Na 50-lecie urodzin miał swój benefis w Teatrze Stu w Krakowie. Uczestnik regat STA Columbus '92 przez Atlantyk, w styczniu uuu3.jpg1999 r. opłynął przylądek Horn na pokładzie s/y Zawisza Czarny, w tym samym roku współprowadził Rejs Pokoju na Morzu Śródziemnym pod auspicjami UNESCO, ONZ i Unii Europejskiej. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za wkład w rozwój żeglarstwa polskiego. Autor programu "Akademia pod Żaglami", łączącej turystykę i rekreację pod żaglami ze specjalnym programem szkoleniowo - integracyjnym na pokładzie, związanym z nowoczesnymi technikami pracy umysłowej, rozwojem osobowości i budowaniem ducha zespołu (team - building).

Marek Szurawski - tłumacz, szkoleniowiec, ekspert w zakresie rozwoju osobowości i nowoczesnych technik pracy umysłowej, w tym technik uczenia się i twórczego myślenia. Twórca Wakacyjnych Szkół Treningu Pamięci, Sprawnego Myślenia i Rozwoju oraz programu Memoriad Szkolnych i Mistrzostw Polski w Zapamiętywaniu. Autor licznych tłumaczeń, programów radiowych i telewizyjnych, i trzech bestsellerowych książek "Pamięć. Trening interaktywny", "Pamięć i intelekt. Trening mistrzowski" i "Pamięć i inteligencja. Ku jakości życia". Autor licznych programów szkoleniowych dla firm, instytucji i szkół wyższych, dzieci, młodzieży i rodziców. Członek grona ekspertów Brian Tracy International Poland i Instytutu Nowoczesnej Edukacji..

W naszej galerii
ECCE HOMO 21
kursy
ECCE HOMO 21
szkolenia
ECCE HOMO 21
obozy
ECCE HOMO 21
imprezy
ECCE HOMO 21
marynistyka
ECCE HOMO 21
Akademia pod żaglami
ECCE HOMO 21
"Stare Dzwony"

O nas | Aktualności | Platforma dla czytelników | Kursy | Szkolenia | Obozy | Imprezy | Marynistyka | Akademia pod żeglami | "Stare Dzwony" | Inne | Galeria | Sklep | Kontakt