Wpisz interesującą Cię frazę:
SzukajKaraiby

zdjeciadostrony_2.png

Człowieku wolny, zawsze będziesz wielbił morze... (Ch. Baudelaire)


Akademia pod Żaglami

zaprasza

KARAIBSKIE REJSY SZKOLENIOWE

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

05_1.jpg48_1.jpg

8-dniowy wypad w najciekawsze rejony Morza Karaibskiego, w świat fantastycznej przyrody, lazurowego morza, ciepłych powiewów pasatu i wędrownych obłoków „rairewa". Na pokładzie wygodnego i bezpiecznego jachtu, w doborowym towarzystwie ludzi do ciebie podobnych, po wypoczynek i relaks, niezapomniane emocje i przeżycia, oryginalną i przydatną wiedzę i nowe światy do odkrycia, wzbogacające i urozmaicające lądowe życie, osobiste i zawodowe. Jedź!

Wylot piątek wieczór/sobota rano – powrót następna niedziela wieczorem.

W pracy nie ma cię tylko 5 dni....

Organizator główny: Ecce Homo XXI

Współpraca:  Kongregacja Miłośników Krzewienia Kultury Picia Rumu "WRAK"

Charakter rejsu: łączenie emocji i przyjemności żeglugi po fantastycznym akwenie z zajęciami programowymi na pokładzie. Każdy z uczestników jest nie tylko słuchaczem seminarium, ale – jeśli chce - również członkiem załogi. Bogaty program turystyczny – przynajmniej dwa niezwykłe miejsca dziennie i relaks i wypoczynek wśród ludzi – „wędrownych ptaków oceanu”.

Uwaga: żadne kwalifikacje ani doświadczenie żeglarskie nie są potrzebne.

Terminy:

Rejsy 8-10 dniowe, w okresie listopad – maj.

Rozpoczęcie i zakończenie rejsu: Tortola, British Virgin Islands.

Logistyka:

Samodzielna. Przelot z Europy na St. Martin liniami lotniczymi KLM lub Air France, a następnie liniami LIAT z St. Martin na wyspę Tortola. Możliwe inne opcje/przewoźnicy.

Załoga:

Ludzie sobie znani, zaprzyjaźnieni lub “z polecenia”, najchętniej z jednej firmy To właśnie ludzie, po programie turystycznym i żeglarskim, stanowią główną atrakcję rejsu. Nie ważne gdzie, ważne z kim.... Ilość osób w załodze – 10 (łącznie z kapitanem i trenerem prowadzącym zajęcia). Możliwość zwiększenie obsady o 2 osoby.

2008_11300338.JPG

Jachty:

Luksusowy katamaran “Belize 43 najnowszej generacji lub podobny (2 dwuosobowe i 2 trzyosobowe kabiny z łazienkami, obszerna mesa, kuchnia, lodówki itp.).

Więcej o jachtach patrz tutaj...


03.jpg


Główne atrakcje rejsu:

Zwiedzanie:

 • Norman Island – legendarnej “Wyspy Skarbów” i Dead Chest Island – znanej z piosenki żeglarskiej “15 chłopa na umrzyka skrzyni i butelka rumu” . Skrzynia umrzyka to właśnie Dead Chest Island (wyglądająca z oddali jak trumna), na której to słynny angielski pirat “Blackbeard” (Czarnobrody) zostawił 15 członków swojej załogi jedynie z butelka rumu. Po paru latach znaleziono ich kości w zatoce Dead Man’s Bay (stąd jej nazwa) na pobliskiej wyspie Peter Island.
 • The Bath na wyspie Virgin Gorda - najbardziej malowniczej na Karaibach płazy z palmami i ogromnymi głazami (niektórzy uważają ze są to meteoryty).
 • Nurkowanie nad wrakiem brytyjskiego statku pocztowego “The Rhone”, jednego z najlepiej zachowanych wraków na Karaibach.
 • Próba rozwiązania sekretu działania koktajlu “Painkiller”- karaibskiego środka na "uśmierzenie bólu", najbardziej znanego napitku rumowego na B.V.I....
 • Kolacja w Foxy’s Bar na wyspie Jost Van Dyke i udział w koncercie Foxy Calldwood, najbardziej znanego lokalnego barda Karaibów.
 • Przegląd sieci sklepów firmy “Pusser’s”, produkującej najbardziej znany na świecie rum (serwowany przez lata Marynarzom Floty Brytyjskiej) i szczególnie preferowany przez Kongregację “WRAK”(Oby Żyła Wiecznie!)
 • Poszukiwania zapomnianej zatoki “Throw Away Wife Bay”.
 • Wycieczka na najwyższy szczyt wyspy Jost Van Dyke (wyspa nazwana tak od nazwiska często zaglądającego tam niegdyś holenderskiego pirata) aby podziwiać wspaniałą panoramę Brytyjskich i Amerykańskich Wysp Dziewiczych..
 • Oficjalne przyjęcie w poczet członków Kongregacji Krzewienie Kultury Picia Rumu “WRAK” (Oby żyła wiecznie!) z zaprzysiężeniem i wręczeniem dyplomów - w Soggy Dollar Bar nad Zatoką White Bay lub w Bar Karaiby na wyspie Sandy Cay (więcej o Kongregacji tutaj...).
 • Próbowanie wszystkich dostępnych lokalnie rodzajów rumu, oraz przeprowadzenie rzeczowych badań na temat różnicy smakowych pomiędzy rumem brytyjskim i francuskim….
 • Sprawdzanie na co dzień formuły: „być piratem i Don Kichotem własnej duszy”, pod obłokami pasatu lub pióropuszami palm, w szumie i zapachu delikatnej bryzy, i dźwięków muzyki reagge... I na zakończeniowym, okazjonalnym balu pirackim.
 • Wieczorne koncerty szantowe na rufie i "opowieści o morzu, ludziach i okrętach". Gra i opowiada Marek Szurawski.

Uwaga: możliwa również atrakcyjna opcja: trasa - Grenadyny i Terytorium Francuskie (szczegóły na żądanie)

karaiby_i_etc._1195.jpg

Program seminaryjny rejsów szkoleniowych na Karaibach:

Zrób to, na co w pracy lub w domu nigdy nie masz czasu: określ/potwierdź misję i wizję własnego życia, poznaj zasady jak budzić entuzjazm w sobie i innych,

jak kształtować osobowość uzdrawiającą,

jak sięgnąć po mistrzostwo osobiste (patrz załącznik).

Zwiedzając przy okazji świat w sposób, o którym zawsze marzyłeś!.

Szkolenia_Karaiby3.jpg Szkolenia_Karaiby1.jpg

Zajęcia na pokładzie lub na plaży pod palmami, w wymiarze ok. 3-4 godzin dziennie, w przerwach między kąpielą, opalaniem się, konsumpcją, zwiedzaniem i obradami Klubu 3 x 9 (trzy miesiące pracujemy dziewięć wypoczywamy…).

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe w postaci skryptu, zestawu płyt CD, materiałów pomocniczych, otrzymują również dyplom/certyfikat, okolicznościowe koszulki oraz Długofalowy Plan Pracy Własnej po powrocie.

Ilość uczestników rejsu/szkolenia: 8 osób i wielokrotność tej liczby (dodatkowe katamarany).

Uwaga: w przypadku grupy 16-sto i więcej osobowych prosimy o wcześniejszą informację (najlepiej z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem, co pozwoli nam wyczarterować jacht za założoną cenę. Czarter „w ostatniej chwili” jest oczywiście możliwy, ale ceny niestety wtedy rosną.

Opcja specjalna:

Na drugim jachcie podobnej klasy i wielkości mogą popłynąć „równolegle” rodziny uczestników szkolenia (również dzieci), ze specjalnym programem marynistycznym i/lub programem „Nowoczesne techniki uczenia się”. Dla dzieci również specjalny program „Zasady przedsiębiorczości dla najmłodszych”, w ramach współpracy z Młodzieżową Kongregacją Miłośników Picia Mleka "KOKOS".

karaiby_i_etc._442.jpg


karaiby i etc. 503_1.jpg

karaiby_i_etc._491.jpg

karaiby_i_etc._1388.jpg

Szkolenia- Karaiby_1.jpg

Załogi spotykają się w ciągu dnia na wspólnych kąpielach, zwiedzaniu wysp i portów i codziennych „mesach wieczornych”.

Szkolenia___Karaiby.jpg

Szczegółowa tematyka szkoleń:

1. Pamięć – Twórcze Myślenie – Rozwój. Odkrywanie nowych możliwości myślącego i uczącego się mózgu na drodze do mistrzostwa osobistego

(szczegóły tutaj...)

 2. Wewnętrzny potencjał firmy. Tajemnice efektywniści osobistej i zespołowej.

(szczegóły tutaj...)

Uwaga: program szkolenia, po ustaleniu, może być zupełnie inny, odpowiednio do potrzeb firmy, z osobnym trenerem i własną strukturą zajęć.

Struktura programowa rejsu

Seminarium

1. Etap przygotowawczy. Na specjalnej platformie internetowej przed rejsem i w oparciu o nadesłane wcześniej materiały, w tym „Zestaw wstępny” do samolotu (mini-skrypt i.lub CD).

2. Etap główny. Rejs i zajęcia na pokładzie/lądzie w wymiarze 1.5-2 godziny rano – 1.5-2 godziny po południu/wieczorem (czas elastyczny), z wykorzystaniem pełnych materiałów szkoleniowych.. Maksymalna ilość uczestników jednego szkolenia 16-17 osób (dwa katamarany).

3. Etap końcowy. Praca własna po powrocie, w oparciu o Długofalowy Plan Pracy Własnej. Samodzielne zadania i ćwiczenia utrwalające z możliwością konsultacji internetowych.

Program żeglarski i rekreacyjny

W czasie poza zajęciami: kąpiele, nurkowanie, żeglowanie, ćwiczenia na plaży, zwiedzanie portów i wysp (wodospady, rain forest, wulkany, atrakcje lokalne, itp.).

Również mini-kursy: fotografować Karaiby, nurkowanie z butlą (zejście z instruktorem pod wodę), podstawy kursu na stopień żeglarza (do ukończenia w Polsce lub w następnym rejsie na Karaiby)

Uwaga: w czasie rejsu można dodatkowo przejść skrócony, zapoznawczy kurs nurkowania i żeglowania, możliwy również windsurfing, kite-surfing i podobne. Zajęcia mogą być częściowo lub całkowicie prowadzone w języku angielskim.

Prowadzenie zajęć: wyspecjalizowani, najlepsi trenerzy w swojej dziedzinie, z Polski i z zagranicy.

Szkolenia__Karaiby6.jpg karaiby_i_etc._495.jpg

Prowadzenie jachtu: doświadczeni i spasjonowani żeglarze z pełnymi uprawnieniami

Nad bezpieczeństwem załogi i obsługą jachtu „Shanties” czuwa Jacek Reschke (stale mieszkający w Chicago), który realizuje również program żeglarski i turystyczny. Jego ogromne doświadczenie potwierdzają stosowne i liczne uprawnienia: Jachtowy Kapitan Żeglugi Wielkiej (patent 598). Instruktor Żeglarstwa PZZ, Yachtmaster Ocean (South Africa), United States Cost Guard Captain's License. Od 7 lat co roku żegluje na wielu typach jachtów i katamaranów po Wyspach Karaibskich. Zna wszystkie archipelagi regionu, od Wysp Dziewiczych na północy do Grenady na południu. Jego zastępca Marek Szurawski (j.st.m.), trener i szkoleniowiec, dziennikarz i marynista, odpowiada za program szkoleniowy i bytowy rejsu.

Zgłoszenia

Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować pod  marek@eccehomo21.pl  lub telefonicznie 500 214 763 ; 500 368 411 , z podaniem imienia i nazwiska i telefonu kontaktowego. W odpowiedzi prześlemy dalsze informacje: wysokość, rodzaj i warunki płatności, możliwe terminy, transport/dojazd, ekwipunek własny i in. O udziale w rejsie decyduje kolejność wpłaty zaliczki.

Więcej szczegółów: www.eccehomo21.pl i www.eccehomo21.pl/fkm

Uwaga!

1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany typu jachtu, oraz terminu rejsu (z odpowiednim wyprzedzeniem).

2. Żadne kwalifikacje ani doświadczenie żeglarskie nie jest potrzebne...

3. Decyzje o ostatecznej trasie rejsu podejmuje kapitan w zależności od warunków pogodowych, oraz kondycji i doświadczenia załogi.

4. Ilość miejsc na rejs jest ograniczona. O przyjęciu na rejs decyduje kolejność zgłoszenia i wpłaty zaliczki. O ostatecznym składzie załogi decyduje kapitan.

5. Uczestnicy rejsu pełnią funkcje członków załogi w sytuacjach awaryjnych oraz przygotowują posiłki na jachcie.

6. Część posiłków (zwłaszcza kolacje) planujemy spożywać w lokalnych restauracjach na lądzie. Decyzje w sprawach wyżywienia załoga podejmuje na miejscu.

akademia.jpg

W naszej galerii
ECCE HOMO 21
kursy
ECCE HOMO 21
szkolenia
ECCE HOMO 21
obozy
ECCE HOMO 21
imprezy
ECCE HOMO 21
marynistyka
ECCE HOMO 21
Akademia pod żaglami
ECCE HOMO 21
"Stare Dzwony"

O nas | Aktualności | Platforma dla czytelników | Kursy | Szkolenia | Obozy | Imprezy | Marynistyka | Akademia pod żeglami | "Stare Dzwony" | Inne | Galeria | Sklep | Kontakt