Wpisz interesującą Cię frazę:
Szukaj


Dlaczego warto do nas przyjechać?


Hej, Kolego/Koleżanko!

Jeśli należysz do grupy młodszych potencjalnych uczestników Obozu (chociaż ta informacja przyda się wszystkim), pozwalam sobie na napisanie bardziej osobistego listu, wyjaśniającego bliżej co i jak robimy na tych spotkaniach oraz dlaczego i po co. Bardzo zależy mi na tym, abyś sam podjął decyzję o ewentualnym przyjeździe, a nie tylko skutkiem mniej lub bardziej odczuwalnej namowy lub nacisków z zewnątrz.

IMG_0667.JPG


Nazywam się Marek Szurawski – i być może już wiesz - pracuję jako dziennikarz, tłumacz i trener, z pasji będąc żeglarzem-marynistą. Od wielu już lat moje drugie życie zawodowe to szeroko rozumiany rozwój możliwości naszego mózgu, potencjału i całej inteligencji (więcej zobacz Google, Szurawski). Piszę na ten temat książki i artykuły, nagrywam audycje i programy telewizyjne, tłumaczę i prowadzę intensywną działalność szkoleniową dla wielu firm w Polsce, również zagranicą. Niektórzy uważają mnie za eksperta w tej dziedzinie. Od siedemnastu lat prowadzę też latem i zimą obozy Wakacyjnej Szkoły Treningu Pamięci, Twórczego Myślenia i Rozwoju dla wszystkich zainteresowanych samodoskonaleniem, rozwojem, nabywaniem nietypowej wiedzy i umiejętności. Sprawia mi to ogromną satysfakcję przede wszystkim ze względu na kontakt ze szczególnego rodzaju odbiorcą i nastrój całości – krzepiący, nośny, dający wiele radości i prawdziwej siły do skutecznych działań na bardzo wielu polach.

Jak to rozumieć?

Otóż - mimo nazwy – Obóz to wcale nie szkoła, w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Owszem, jest dużo, nawet bardzo dużo zajęć i arcyciekawej wiedzy do wchłonięcia, ale dzieje się to w nietypowy sposób. Sposób, który pokazuje, jak człowiek może i powinien się uczyć – nie tylko o wiele szybciej i skuteczniej, ale i z prawdziwą przyjemnością (żeby nie powiedzieć radością, a nawet uniesieniem). Chodzi o coś, co nazywa się dziś w świecie Accelarated Learning – po angielsku: „szybkie uczenie się,” wykorzystujące w zabawie z umysłem i wyobraźnią wszystko co masz - czym dysponujesz, co możesz w sobie znaleźć i co możesz pobudzić. Prawdziwa frajda! I prawdziwe, nowe światy do odkrycia, związane z największym skarbem, jaki masz – własnym mózgiem. Bardzo potrzebnym i Tobie, i mnie i światu. A na tym polu stać nas na prawdziwe „cuda”. Wierz, nie wierz – ale program na przykład przyrody (I-sza klasa gimnazjum) opanujesz na Obozie w kilka - kilkanaście  godzin… Podobnie historię. Z całego roku, nie mówiąc o układzie okresowym w 4 godziny, wszystkich państwach i stolicach świata w tym samym czasie i innych podobnych wyzwaniach (jeśli będzie to dla Ciebie ważne i potrzebne)

Oprócz naprawdę ciekawej wiedzy o własnym intelekcie na Obozie możesz też oczekiwać dużo śmiechu – humoru i zabawy. Spodziewaj się również ruchu! Każda przerwa wypełniona jest – chociaż nieobowiązkowo, ale bardzo do tego namawiamy – jakąś zabawą ruchowo-zręcznościową, na przykład żonglujemy, ćwiczymy z kijem (podstawy treningu aikido), tańczymy, świetnie wychodzą zabawy ze skakanką, jest też Gimnazjon* ze specjalnym sprzętem do ćwiczeń siłowych (lub dyspozycyjna sala fitness). Ponieważ staramy się organizować obozy zawsze nad wodą (lub w jakimś jej pobliżu) – więc i w tym roku będzie pływanie i przynajmniej jeden dzień żeglowania rekreacyjnego. Będzie też oryginalny tor przeszkód* (m.in. z wysokim mostem saperskim), jeśli będziesz chciał - prześpisz się jedną noc w domku na drzewie*, ba! – możesz nawet podjąć specjalne wyzwania w rodzaju jak wytrzymać bez jedzenia co najmniej pół dnia, milczeć cały dzień lub przejść nocą specjalną trasę po lesie, nauczyć się w pół godziny alfabetu migowego albo alfabetu Morse’a i porozumiewać się „szyfrem szkatułkowym”…. Za co dostaniesz guzik (a jest ich więcej), ale takiego guzika nie będzie miał nikt inny na świecie (o szeregu innych niespodziankach powiemy już po przyjeździe).

Oczywiście także wypoczniesz, bo to wakacje przecież, a to głównie dzięki specjalnym ćwiczeniom relaksacyjnym i odprężającym. Wejdziesz więc do „Laboratorium snów, marzeń i relaksu”, kładąc się na macie RMS 2000, pójdziesz na spacer ekologiczny, na którym poznasz specyficzny język obcy – język Natury, a więc co „mówią” drzewa, ptaki, wiatr i fale, chmury, Słońce, gwiazdy i deszcz (jeśli w ogóle spadnie….). Śpisz w prostych, lecz schludnych pomieszczeniach z atmosferą agro- i ekowczasów z ubiegłego wieku*, nie męcząc się telewizorem, za to z jaśminem, ogrodem, lasem i ptakami za oknem. Z doświadczenia wiem, ze mimo napiętego programu (szczerze mówiąc jesteśmy zajęci od 8-mej rano do 10-tej wieczorem) wszyscy uczestnicy wyjeżdżają z Obozu z większą energią niż nań przyjechali. Dodajmy do tego dobrą kuchnię: smaczne, domowe jedzenie, „z wkładkami i dokładkami” przygotowywane przez fachowy personel – jak „u Mamy” (już teraz polecam minestrone - specjalną zupę Leonardo da Vinci”…) - a w najgorszym razie specjalistyczny catering.

Jeśli „masz już swoje lata” i ciekawi Cię życie dojrzałe - całkiem inny świat z innymi wyzwaniami, innym rytmem, ludźmi koło Ciebie,   możliwościami zwycięstw i nieuchronnością porażek – czy wiesz, czego Ci na tej drodze najbardziej potrzeba? Co będzie podstawa Twoich przyszłych sukcesów? Żebyś był nie do pokonania? Niewielu ludzi to odkrywa i wie: świadomość misji/wizji własnego życia, własnych celów i przeznaczenia. Tego nie można narzucić, do tego trzeba dojść samemu – i na to znajdziesz czas tu, na Obozie. To fantastyczna, ekscytująca podroż w głąb siebie, budowanie swego życia na miarę dzieła sztuki – jeśli będziesz tego chciał, a masz wszystko, co trzeba, żeby temu zadaniu sprostać. Lepsze myślenie. Lepsza pamięć. Lepsze życie...

Co jeszcze? Co do samego programu - nauczysz się jeszcze dwóch kalendarzy na pamięć w pół godziny, w tyle samo czasu wyłuskasz i zapamiętasz to, co najważniejsze z dowolnej książki, poznasz metodę, jak uczyć się obcego języka w tempie 1000 słów w 1000 minut, jak zapamiętywać dowolne informacje liczbowe, itp. A dlaczego w dodatku nie miałbyś przygotować się do udziału w Mistrzostwach Świata (lub przynajmniej Polski) w Zapamiętywaniu, hę?

Na Obozie spotkasz również wyśmienitych ludzi, także Twoich rówieśników, fajnych, bo nie tylko zainteresowanych tematem, ale i takich, którzy czegoś chcą, o coś im w życiu chodzi. I trenerów, doświadczonych i spasjonowanych przekazem całej wspomnianej wyżej wiedzy, rosnących razem z Tobą. To właśnie dzięki nim wszystkim mamy w trakcie Obozu tak znakomitą atmosferę i nastrój. Przyjaźnie zawarte na Obozie trwają potem bardzo, bardzo długo. Wieczorami wypoczywamy dodatkowo na lubianych przez wszystkich „mesach wieczornych” (przy kominku lub ognisku), kiedy całkowicie odrywamy się od programu dnia, i jest miło i bardzo towarzysko, ze specjalnym programem każdego dnia tworzonym przez samych uczestników. Słowem, każdy Obóz to nośne wyzwania dla ciała i umysłu - pokazujemy jak sobie z nimi dać radę i jaką satysfakcję przynosi, kiedy „skoczysz o wiele wyżej niż myślałeś”.  

Spodziewane efekty? Po Obozie poradzisz sobie z dowolnym problemem pamięciowym – teraz i w przyszłości. Po co? Żebyś nie był, koleżko/koleżanko dobry w klasie, w szkole, na studiach czy w pracy – to nas nie interesuje. Masz być najlepszy w Europie! Wracasz i błyszczysz! Jesteś GOŚĆ. Mało kto Ci podskoczy. Masz mniej roboty, więcej osiągnięć i uznania, lepsze oceny, i wyniki więcej możliwości i więcej czasu na inne fajne rzeczy, i wypoczynek i zabawę. Wzmocnisz się „w sobie”, ale przede wszystkim poznasz uniwersalne narzędzia skutecznej pracy umysłowej – bezcenna rzecz na całe życie – na lata studiów, a później pracy zawodowej. Będziesz umiał coś niezwykłego, co niewielu ludzi w tym kraju potrafi. Źle mówię – bo ludzi, którzy potrafią skutecznie wykorzystywać mózg w trakcie uczenia się jest zaledwie 1% na świecie (jak wynika z ostatnich badań Instytutu Buzana w Londynie)…

A czy są jakieś minusy, zapytasz? Czy wszystko „idzie z górki”? Jest tylko tak pięknie? Żeby zrealizować cały program, żebyś wyjechał z żalem, że to już koniec, poczuł „smak zwycięstwa” – tak, musisz wykazać się dobrą wolą, samodyscypliną, wewnętrzną kulturą, zachowaniem ładu wokół siebie, umiejętnością współżycia z grupą, wytrwałością w ćwiczeniach i uśmiechem w trudnych chwilach. Nie jest to więc dla każdego. Rzadko, ale zdarza się, że przyjeżdżają do nas ludzie, którzy do takiego traktowania siebie i swojej roli w świecie jeszcze nie przywykli lub nie dorośli. Wtedy uczciwie mówimy – lepiej przyjedź za rok.. Ale jestem pewien, że dasz sobie radę ze wszystkim. W końcu inaczej bym tego listu nie pisał.

Jeszcze raz więc bardzo, bardzo zapraszam. Pozdrawiam serdecznie.

Q.B.F.F.F.S.

Marek Szurawski

PS1. A gdybyś pytał o główne przesłanie tego, co robimy, główny motyw, to powiem:

Nie obchodzi nas, skąd pochodzisz kim jesteś, ale dokąd zmierzasz i kim możesz być.

PS2. Więcej informacji, m.in. szczegóły programowe, rozkład dnia i regulamin obozowego życia znajdziesz w pliku głównym na stronach www.eccehomo21.pl Możesz też do nas pisać i dzwonić o każdej porze: homo21@wp.pl  tel: +48 502 234 425 ;+48 511 907 880   

Pozycje z gwiazdką (*) dotyczą programu w Zemborzycach

W naszej galerii
ECCE HOMO 21
kursy
ECCE HOMO 21
szkolenia
ECCE HOMO 21
obozy
ECCE HOMO 21
imprezy
ECCE HOMO 21
marynistyka
ECCE HOMO 21
Akademia pod żaglami
ECCE HOMO 21
"Stare Dzwony"

O nas | Aktualności | Platforma dla czytelników | Kursy | Szkolenia | Obozy | Imprezy | Marynistyka | Akademia pod żeglami | "Stare Dzwony" | Inne | Galeria | Sklep | Kontakt